Co należy wiedzieć o parapsychologii?

parapsychologia

Parapsychologia to niezwykle skomplikowane zjawisko. Właściwie to należałoby powiedzieć, że jest to dziedzina naukowa, która „badająca rzekome zjawiska psychiczne, wywołane przez siły, zdające się posiadać charakter inteligentny lub przez nieznane moce utajone w umyśle ludzkim”. Brzmi niezwykle skomplikowanie, dlatego też warto popatrzeć na tą tematykę od nieco ludzkiej, bardziej zrozumiałej strony.

O czym mówi parapsychologia?

parapsychologia

Książki o parapsychologii są w stanie nieco objaśnić ten temat. Nawet takim osobom, które na co dzień z taką tematyką nie mają nic do czynienia. Można je otrzymać w różnych sklepach. Nie tylko, jeżeli chodzi o sklepy naukowe, ale również zwykłe księgarnie. Co więcej, z roku na rok zainteresowanie publikacjami naukowymi odnoszącymi się do tej dziedziny, rośnie. Dlaczego? Może odpowiedzią jest to, że ludzie są bardziej świadomi pod wieloma względami i chcą zagłębiać się w takie tematy naukowe.

Niecodzienne zjawiska

Książki parapsychologiczne traktują o niecodziennych zjawiskach. Takich, których na pierwszy rzut oka w żaden sposób nie da się wytłumaczyć. Osoby, które na co dzień nie mają z tą dyscypliną nic do czynienia, mogą być zaskoczone tym, jak wielu autorów próbuje podjąć się tego niełatwego tematu. Na liście osób, które na swoim koncie mają książki o takiej tematyce, znaleźć można:

  • Michaela Newtona,
  • Dobromiłę Agiles,
  • Davida Icke,
  • Ulricha Warnke,
  • Susan Pesznecker,
  • Barbara Moore.

Tych nazwisk jest naprawdę bardzo dużo. Tak samo jak książek, dlatego warto zapoznać się z takimi publikacjami.

Rekomendowane artykuły