Czytajmy dzieciom wiersze

Julian Tuwim, Maria Konopnicka, Wiesława Dąbrowska – kto jeszcze tworzył wiersze dla dzieci? Takich autorów na przestrzeni czasu było bardzo wiele, a to jeszcze nie wszystko, bowiem dochodzą kolejni twórcy, którzy należą do młodego, nowoczesnego pokolenia.

Czy wiersze są ważne?


Czy takie wiersze są ważne dla dzieci? Tak. To doskonała propozycja, jeżeli chce się wykształcić pamięć u dzieci. Człowiek dorosły może nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, ale to właśnie dzięki takim wierszom (w szczególności rymowankom), dzieci są w stanie wszystko o wiele lepiej zapamiętać. Do tego podczas czytania (recytowania) wierszy kształtuje się również słuch i kojarzenie językowe, ponieważ dziecko musi wiedzieć, co dane słowo oznacza.

Przed czytaniem


Wielu specjalistów uważa, że wiersze pomagają dzieciom czytać. W szczególności, jeżeli chodzi o sylabizowanie. Obecnie, podczas nauki czytania szczególnie duży akcent kładzie się właśnie na sylaby. Rymowanki pomagają rozpoznać takie sylaby. Zadbajmy więc o obecność wierszy, dzięki czemu ułatwimy dzieciom rozpoznanie sylab podczas czytania. Poza tym, wiersze to fantastyczne, bardzo często wesołe historyjki, dzięki którym zawsze może poprawić się humor.

Osoby zainteresowane zapraszam do zapoznania się z ofertą sklepu: https://rewolucja.co.uk/dla-dzieci-i-mlodziezy/ksiazki-dla-dzieci/wiersze-dla-dzieci

Rekomendowane artykuły