Dlaczego warto kupować książeczki dla dzieci?

Od dawna wiadomo, że sięganie po książki niesie za sobą wiele korzyści, dobrze zatem nie tylko samemu oddawać się lekturze, ale także poświęcić czas na czytanie dziecku. Dlaczego warto to robić?

Korzyści płynące z czytania dziecku

Książeczki dla dzieci dobrze wpływają na rozwój wyobraźni malca. W przeciwieństwie do kreskówek, książki pozostawiają pole do wyobrażania sobie w jaki sposób opisywane wydarzenie mogło przebiegać, czy jak wyglądają bohaterowie przedstawieni w historii. Nie bez znaczenia jest także budowanie więzi między dzieckiem a rodzicem, która się wzmacnia podczas wspólnego spędzania czasu na czytaniu.

O czym trzeba pamiętać?

Czytanie malcowi ma wiele zalet, jednak trzeba pamiętać, aby dobierać książeczkę dla dziecka odpowiednio do jego wieku. W przypadku kilkumiesięcznych pociech najlepiej sprawdzają się karty kontrastowe, z czasem można wprowadzić też książki ze zdjęciami twarzy czy obiektów, jednak należy zwrócić uwagę, by na jednej stronie była prezentowana jedna rzecz. Nieco starsze dzieci chętnie przeglądają pozycje z twardymi stronami, na których znajdują się kolorowe obrazki i krótkie rymowanki. Kilkulatki chodzące do przedszkola z zainteresowaniem słuchają dłuższych historyjek, których bohaterowie mają liczne przygody.

Rekomendowane artykuły