Do jakich powikłań może doprowadzić otyłość?

otyłość i jej powikłania

Patrząc na ulice (nie tylko te polskie) śmiało można stwierdzić, że nadwaga i otyłość to jedne z najczęściej spotykanych chorób w XXI wieku. Przykre, ale prawdziwe. Nie można jednak zapomnieć o tym, że jest to taka choroba, z którą należy walczyć. Nikt nie powinien pozostawiać jej samemu sobie, ponieważ otyłość prowadzi do przykrych konsekwencji.

Powikłania po otyłości

O tym, oraz o wielu innych sprawach, w swojej książce mówią Lucyna Ostrowska, Paweł Bogdański i Artur Mamcarz. Oto ich książka Otyłość i jej powikłania. Należałoby właściwie powiedzieć, że jest to podręcznik, który może stać się bazą dla lekarzy zajmujących się leczeniem otyłości, a także dla studentów, którzy dopiero zdobywają odpowiedni poziom wiedzy. Książka cieszy się dobrą opinią, a na dodatek spełnia wszystkie kryteria zgodne z duchem Evidence Based Medicine.

Różne porady dla lekarzy

W środku znaleźć można fachowe wypowiedzi lekarzy, którzy nie tylko zajmują się bezpośrednim leczeniem otyłości. Można tu znaleźć wypowiedzi osób, które miały do czynienia z osobami otyłymi, ponieważ doszło u nich do wystąpienia pewnych powikłań. Na tej liście można znaleźć gastroenterologów, hepatologów, psychiatrów, dermatologów, endokrynologów, diabetologów, kardiologów, hipertensjologów, itd. Lista takich lekarzy jest naprawdę długa. Im bardziej ktoś się zaniedba, tym większa pewność, że dojdzie do ujawnienia przykrych konsekwencji nadprogramowych kilogramów. M.in. o tym właśnie można przeczytać w tej fachowo przygotowanej książce.

Rekomendowane artykuły