Fani, którzy czuwają bardziej niż Nocna Straż

Rok 2018 jest już oficjalnie rokiem bez Gry o Tron. Kolejnego, i też ostatniego, sezonu serialu spodziewać się można dopiero w roku 2019. Fani, oczywiście, zniecierpliwieni. Losy Lannisterów, Starków, a także Innych, śledzili z ciągłym dreszczem emocji już od roku 1996 (wydanie polskie rok 1998). Wtedy wydana została pierwsza część Pieśni Lodu i Ognia. Serial jedynie podkręcił całe zainteresowanie.

 

Jednak co jest takiego wyjątkowego w Grze o Tron?

Epicka powieść, która trwa już od pięciu tomów to, wbrew pozorom, historia o życiu i pokonywaniu słabości. George R. R. Martin stworzył opowieść uniwersalną, którą pochłania się w ekspresowym tempie. Na tym właśnie polega siła i piękno fantastyki – by w świecie alternatywnej rzeczywistości, ze smokami, zombie i mordercami bez twarzy pokazać zwykły ludzki ból. I fakt, że tylko obecność innego człowieka na ten ból pomaga. Jednak ludziom nie wolno ufać. O czym można się przekonać na każdym kroku, na każdej stronie, w każdym odcinku. By ufać jedynie sobie, a czasem nawet też nie. Oczywiście, Gra o Tron to nie opowieść pesymistyczna. To historia wiecznej walki ze światem. Każdy na własną rękę musi się zaangażować w swoją bitwę.

Gra o Tron mapa świata

Cała akcja, która dzieje się w świecie Westeros rozgrywa się głównie na terenie Siedmiu Królestw, umieszczonych na zachodzie mapy. Północ to kraina wiecznej zimy, nie wiadomo jak daleko sięga, ponieważ nikt tam jeszcze nie dotarł. Wszyscy już od jakiegoś czasu czekają na rozwiązanie tej zagadki. Przesuwając się powoli na południe dotrzeć można do terenów Starków, w końcu też do Królewskiej Przystani.

Gra o Tron mapa, wszystkie tereny, to wielki przypominający smoka twór, który cały czas sprawia niespodzianki.
Jeśli jest ktoś, kto jeszcze ich nie doświadczył ma ostatnią chwilę na nadrobienie – zanim spoilery zaleją Internet.