Jak zaciekawić ucznia na lekcji geografii?

by admin .

Geografia to jeden z przedmiotów, który sam w sobie jest już ciekawy. Nie trzeba zatem specjalnych tricków, by zaciekawić ucznia zagadnieniami z zakresu przedmiotu. Jednak, aby umiejętnie przekazać niezbędną wiedzą z podstawy programowej, należy wybrać odpowiednie narzędzia do nauczania, w tym właściwy podręcznik. Jaki?

Oblicza geografii – podręcznik dla każdego ucznia

Wydawnictwo Nowa Era od lat dostarcza pomoce dydaktyczne dla uczniów i pedagogów, które w przystępny sposób prezentują zagadnienia. Podobnie w przypadku podręczników do geografii. Książki zostały tak przygotowane, by zaciekawić ucznia zagadnieniami już od najmłodszych lat, prezentując wiedzę w przystępny sposób. Materiał jest dawkowany umiejętnie, by nie zniechęcić ucznia zbyt dużą ilością wiedzy. To znacznie ułatwia pracę z wymagającym uczniem i pozwala wzbudzić w nim ciekawość.
Podręczniki z serii Oblicza geografii są dostosowane do standardowego nauczania w szkole ponadpodstawowej, z kolei zakres rozszerzony dedykowany jest uczniom przygotowującym się do matury. To zakres materiału, który znacznie wybiega ponad standard i pozwala przygotować się odpowiednio do egzaminu dojrzałości już od najmłodszych lat.

Podręczniki Oblicza geografii – pomoc dla ucznia i nauczyciela

Podręczniki są podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy zagadnień z geografii fizycznej ogólnej, z kolei druga porusza kwestie społeczno-ekonomiczne. Taki podział znacznie przyspiesza naukę i pozwala usystematyzować wiedzę i materiał.
Książki dodatkowo wzbogacone są o liczne fotografie i ciekawostki, które z pewnością zainteresują każdego ucznia. To również doskonałe wsparcie w kształceniu umiejętności obcowania z mapą. Każdy dział kończy się niezbędnym podsumowaniem i powtórkami, które sprawdzą się jako przygotowanie przed sprawdzianem, testem.

Podręczniki Oblicza geografii to nie tylko przystępny materiał dla ucznia, ale również doskonała pomoc dydaktyczna dla nauczyciela. Dodatkowo wydawnictwo Nowa Era oferuje wsparcie w postaci Karty pracy oraz Atlasu.