Książki po angielsku – nie tylko dla zaawansowanych

ksiązki po angielsku

Czytanie książek po angielsku to doskonały sposób na rozwój językowy. Dla wielu osób jest to jednak trudne zadanie, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem. Warto jednak pamiętać, że czytanie książek po angielsku nie jest tylko dla zaawansowanych i już od poziomu początkującego można zacząć swoją przygodę z książkami po angielsku.

Jak zacząć czytać książki po angielsku?

Aby zacząć czytać książki po angielsku (możesz je kupuć np. tutaj), należy znaleźć odpowiedni poziom trudności. Dla początkujących polecane są książki z prostym językiem i znanymi tematami. Przykłady takich książek to „Harry Potter” J.K. Rowling, czy „Charlotte’s Web” E.B. White. Dla osób z bardziej zaawansowanym poziomem językowym idealne będą klasyki literatury angielskiej jak „Pride and Prejudice” Jane Austen, czy „To Kill a Mockingbird” Harper Lee.

Czytanie książek po angielsku – jak poznawać nowe słowa

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem czytania książki po angielsku, należy przejrzeć słowniczek i poznać nowe słowa. Taki mały wysiłek przed rozpoczęciem czytania pozwoli na zwiększenie zrozumienia treści. Później można również zwrócić się do tłumacza lub użyć internetowych narzędzi do tłumaczenia słów, które pojawiają się w książce.

Podsumowanie

Czytanie książek po angielsku rozwija język i pozwala poznać kulturę innego kraju. Każdy może skorzystać na czytaniu po angielsku, niezależnie od poziomu językowego. Polecamy książki dla dzieci i młodzieży oraz komiksy dla początkującyh oraz klasykę literatury angielskiej dla bardziej zaawansowanych. Czytanie to także niepowtarzalna przygoda z bohaterami danej lektury!

Rekomendowane artykuły