Nauka języka japońskiego

słownik polsko japoński

Język japoński jest uznawany za jeden z najtrudniejszych na świecie, jednakże wiele osób chętnie przystępuje do nauki. Zaangażowanie i chęć poznania innego języka sprawiają, że nauka przyjdzie nam łatwo, a my możemy śmiało odwiedzić ten piękny kraj, jakim jest Japonia. Jakie materiały do nauki nam się przydadzą? Gdzie znajdziemy słowniki japońskie? O czym pamiętać?

Słownik polsko-japoński

słownik polsko japoński

Podczas nauki warto zaopatrzyć się w słownik Polsko japoński, jaki zakupimy w internetowej księgarni. Okazuje się, że historia tego języka sięga czasów V-VIII wieku. W tamtym okresie Japończycy zapożyczali znaki z chińskiego alfabetu. Poszlaki wskazują, że język japoński pochodzi z grupy uralo-ałtajskiej. Nie zapominajmy o tym, że nie mamy sprawdzonych informacji na temat pochodzenia tego języka. Mimo to posługuje się nim najwięcej ludzi na świecie. 

Język japoński

Warto zauważyć, że język japoński ma tylko dwa czasy:

  • Przeszły,
  • teraźniejszo-przeszły.

W tym wypadku znajdziemy zarówno czasowniki, przymiotniki i rzeczowniki. Obowiązujący szyk jest podobny do tego, jaki ma łacina. Podmiot znajduje się na pierwszym miejscu, a dalej jest dopełnienie i orzeczenie. Orzeczeniem są w języku japońskim przymiotniki, które odmieniają się tak samo, jak czasowniki. Słownik Polsko-japoński pozwoli nam łatwiej przyswoić wiedzę i poznać konstrukcję składniową zdań. Aktualnie sporym uznaniem cieszą się kursy z nauki tego języka, po które chętnie sięgają osoby ambitne i pełne pasji. Z łatwością znajdziemy materiały do nauki w księgarniach internetowych. 

Rekomendowane artykuły