Podręczniki do anatomii – po jakie warto sięgnąć?

anatomia podręcznik

Anatomia człowieka to podstawa wielu kierunków medycznych. Ogrom nauki zarówno z tego, jak i innych przedmiotów akademickich, może przytłoczyć, dlatego warto stawiać na dobre źródła wiedzy. Wartościowy podręcznik do anatomii pozwoli usystematyzować wiedzę, ułatwi naukę i pozwoli rozłożyć ją w sposób przemyślany, tak, aby przez cały okres studiowania, można było przyswoić wszystkie informacje. Na rynku dostępnych jest mnóstwo takich publikacji, jednak po jakie warto sięgnąć? 

Anatomia podręcznik – jaki jest polecany?

Nauka anatomii nie należy do najłatwiejszych, wielu rzeczy trzeba nauczyć się na pamięć, a ogrom wiedzy, jaką trzeba przyswoić może przytłoczyć. Na szczęście dobrze napisane podręczniki mogą bardzo ułatwić cały ten proces i pomóc w nauce. Jednym z najpopularniejszych wydań na ten temat jest „Anatomia człowieka” autorstwa Adama Bochenka i Michała Reichera (do znalezienia m.in. na: https://pzwl.pl/Anatomia-czlowieka-Tom-1-5-Anatomia-czlowieka-Repetytorium,132810772,p.html). To bardzo rozbudowany atlas anatomii, który składa się z aż pięciu części. W tych książkach można liczyć na rzetelną i dobrze podaną wiedzę, ale także łatwo jest podzielić swoją naukę i podejść do całego tematu na spokojnie. 

Podręczniki do anatomii – sposób na przyjemną naukę

Podręczniki do anatomii, które zawierają głównie tekst, nie zawsze będą idealnym rozwiązaniem, szczególnie kiedy ktoś lepiej uczy się poprzez obrazy. Tu jako uzupełnienie świetnie sprawdzi się „Atlas anatomii człowieka” autorstwa Johannesa Sobboty. Te książki w przystępny sposób obrazują budowę człowieka, wyodrębniają poszczególne narządy i układy, dzięki czemu zdecydowanie pomagają w nauce całej anatomii.

Rekomendowane artykuły