Wydawnictwo wir

laczenie cech wir

Krakowskie wydawnictwo WiR pojawiło się na rynku w 1997 roku. Od samego początku postawiło w swoich książkach na aktywne wspieranie nauczycieli, logopedów, terapeutów, rodziców, ale również uczniów w żmudnym procesie edukacji. Wiele redagowanych przez wydawnictwo publikacji, powstaje z myślą o dzieciach zmagających się z zaburzeniami w zakresie komunikacji językowej. Wydawnictwo oferuje m.in. materiały do nauki czytania, podręczniki językowe, ale także bajki i pozycje edukacyjne. W ofercie producenta znaleźć można również książki wspierające edukację dzieci które z różnych przyczyn napotykają trudnościami w nauce. Autorami książek wydawanych przez wydawnictwo są wybitni specjaliści, dla których ważne jest zastosowanie nowatorskich metod, zrozumiałość przekazu informacji oraz poprawność merytoryczną. Nie bez znaczenia dla odbiorców jest także ciekawa, obrazowa oprawa graficzną. W ofercie WiR znajdują się między innymi pomoce opracowane w oparciu o cieszącą się uznaniem metodę Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauka Czytania, której autorem jest prof. Jagoda Cieszyńska.

Pozycje edukacyjne dla nauczycieli i rodziców

Wydawnictwo WiR jest stosunkowo młodym podmiotem na krajowym rynku książki. Pierwsza wydana przez nie książka ukazała się w 1997 roku. Wydawnictwo od samego początku specjalizowało się w dostarczaniu merytorycznych publikacji przeznaczonych dla nauczycieli i rodziców. Trzecią, wyjątkową, ale też równie ważną kategorią odbiorców stały się dzieci, zarówno te których rozwój przebiega prawidłowo, jak i ze zdiagnozowanymi różnego rodzaju zaburzeniami, np. w obszarze komunikacji językowej. Książki wydawnictwa WiR zarówno w przeszłości jak i obecnie pisane są przez wybitnych specjalistów, dlatego w naturalny sposób korzystają z nich także ci, którzy na co dzień pracują z najmłodszymi ludźmi. Chodzi tu przede wszystkim logopedów i psychoterapeutów dzieci i młodzieży, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, a dzięki temu jeszcze lepiej nieść pomoc swoim małym pacjentom. Książki sygnowane przez to wydawnictwo wyróżniają się nie tylko zauważalnie dobrym poziomem w zakresie merytoryki. Na uwagę zasługuje też nowoczesne podejściem do poruszanych zagadnień. Nie można nie wspomnieć o jeszcze jednej przykuwającej uwagę rzeczy w książkach oferowanych przez wydawnictwo – jest to doskonała oprawa graficzna. To wszystko sprawia, że pozycje wydawnictwa WiR spotykają się z powszechnym uznaniem polskich odbiorców. Na zwiększoną uwagę zasługują takie pozycje, których celem jest wsparcie osób dorosłych, które mają za sobą choroby takie jak udar i choroby pokrewne. Dla takich pacjentów wydawnictwo WiR uruchomiło specjalny serwis DlaUmyslu.pl, poświęcony tematyce terapii neurologopedycznej, wzmacniającej i przywracającej zdolności mowy po chorobach i incydentach natury neurologicznej.

Przykładowe propozycje wydawnictwa

Wśród książek, które wydawnictwo przygotowało dla swoich klientów, znajdują się publikacje niosące pomoc dzieciom i dorosłym. Kategorie, w jakich książki wydawnictwa WiR funkcjonują w internetowych księgarniach edukacyjnych to chociażby logopedia / nauka poprawnej wymowy, nauka matematyki czy też trening koncentracji. Zadbano także o dzieci posiadające trudności w nauce czytanie i trudności w nauce pisania. Na wsparcie mogą też liczyć terapeuci oraz rodzice dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W szerokiej ofercie wydawnictwa znajdują się również materiały dla klas 1-3. Książki wydawnictwa poruszają też temat treningu pamięci.

Rekomendowane artykuły