Biblioteka Montessori – książki

biblioteka montessori - książki

Biblioteka Książek Montessori jest skarbnicą zasobów zarówno dla rodziców jak i wychowawców. Biblioteka ta, stworzona przez dr Marię Montessori, została zaprojektowana tak, aby promować miłość do nauki u dzieci poprzez różnorodne wciągające i edukacyjne książki.

Biblioteka Montessori – z czego się składa?

Biblioteka jest podzielona na cztery sekcje: różową, niebieską, zieloną i pomarańczową. Każda sekcja zawiera inny wybór książek, z których wszystkie są starannie dobrane, aby promować miłość do nauki u dzieci.

W części różowej znajdują się książki o świecie przyrody, takie jak zwierzęta, rośliny i środowisko. W części niebieskiej znajdują się książki o ludziach i

kulturach z całego świata. Sekcja zielona skupia się na książkach o nauce, matematyce i innych przedmiotach akademickich. Wreszcie, pomarańczowa sekcja zawiera książki o sztuce, muzyce i innych kreatywnych dziedzinach.

Biblioteka książek Montessori jest doskonałym źródłem informacji dla rodziców i wychowawców, którzy chcą promować miłość do nauki u dzieci. Dzięki szerokiej gamie książek edukacyjnych, biblioteka ma coś do zaoferowania każdemu.

Biblioteka podzielona jest na cztery sekcje

Dział przedszkolny zawiera książki specjalnie wybrane dla dzieci w wieku 3-6 lat. Książki te wprowadzają podstawowe pojęcia, takie jak kolory, kształty i liczby.

Dział podstawowy zawiera książki dla dzieci w wieku 6-9 lat. Książki te wprowadzają bardziej złożone pojęcia, takie jak historia, nauka i geografia.

Sekcja druga zawiera książki dla dzieci w wieku 9-12 lat. Książki te wprowadzają bardziej zaawansowane pojęcia, takie jak literatura, filozofia i sztuka.

Sekcja trzecia zawiera książki dla dzieci w wieku 12 lat i starszych. Te książki są bardziej wymagające i są przeznaczone do samodzielnej nauki.

Biblioteka Książek Montessori jest nieocenionym zasobem dla klas Montessori (wszystkie książki dostępne są m.in. na https://ksiegarnia.pwn.pl/seria/Biblioteka-Montessori,s,820538370). Książki w bibliotece są starannie wybrane, aby zapewnić dzieciom dobrze zaokrągloną edukację. Biblioteka jest świetnym sposobem na wprowadzenie dzieci do nowych koncepcji i pomysłów oraz jest doskonałym sposobem na zachęcenie do samodzielnej nauki.

Rekomendowane artykuły