Dlaczego słownik ortograficzny dla dzieci jest bardzo ważny?

słownik ortograficzny dla dzieci

Postęp technologii jest pomocny, ale szybkość, z jaką umieszczamy nasze słowa na stronie i automatycznie zmieniamy nasze błędy, nie zmusza nas do zrozumienia tego, co mówimy lub dlaczego jest to poprawiane. Jest to jeden z głównych powodów, dla których nauka znajomości słownika i zachęcanie przyszłych pokoleń do wyszukiwania nieznanych definicji słów jest koniecznością. Dzieci mają to do siebie, że uwielbiają przyswajać wiedzę poprzez zabawę oraz przyjemne sposoby naukowe. Nauka poprawnego użytkowania słownika nie musi być wcale taka nudna. Po prostu należy tego chcieć, aby dziecko zobaczyło jak przydatna jest ta umiejętność.

Dlaczego trzeba używać słownika ortograficznego?

 Żyjemy w cyfrowym świecie, w którym autokorekta jest zarówno naszym najlepszym przyjacielem, jak i najgorszym wrogiem. Wpisujemy słowo, a nasze urządzenie często przewiduje, co próbujemy napisać, zanim skończymy myśl. Czasami wybiera lepsze słowo niż zamierzano lub przewiduje zupełnie niezwiązane słowo, które musimy poprawić. Dzięki tej nowoczesnej technologii pisanie raportów i odrabianie prac domowych jest znacznie łatwiejsze. Zawsze możemy liczyć na sprawdzanie pisowni, aby wyłapać nasze błędy, podkreślić błędy ortograficzne, poprawić gramatykę i rozwinąć strukturę zdań.

Użytkowanie słownika to inaczej promowanie nawyków uczenia się przez całe życie!

  Nauka posługiwania się słownikiem promuje nawyki uczenia się przez całe życie. Uczy dzieci podstawowych słówek oraz ich pisowni. Ponadto zaspokaja on ciekawość dotyczącą znaczenia różnych nowo poznanych przez malucha słówek. Słownik ortograficzny dla dzieci od EduKsięgarnia zawiera listę słów alfabetycznie i grupuje je według słów przewodnich. Kiedy uczniowie uczą się alfabetu i są w stanie skutecznie poruszać się po słowniku, czują się komfortowo robiąc to z innymi zasobami edukacyjnymi, stając się w ten sposób samowystarczalnymi uczniami. Jeśli dziecko nie może znaleźć poszukiwanego przez siebie słówka należy mu pomóc, aby nie zwątpiło i nie straciło chęci do czynienia dalszych postępów naukowych.

Słownik to tylko i wyłącznie korzyści!

  Przeglądanie pełnego nowych i ciekawych słówek słownika z pewnością pomaga najmłodszym uczniom przyswoić szersze słownictwo, nauczyć się poprawnej pisowni słów, zrozumieć wymowę i poprawić czytanie ze zrozumieniem. Słownik zachęca ich do analizowania różnych znaczeń nieznanego dotychczas słowa z przykładowymi zdaniami i zrozumienia, które z nich jest najbardziej sensowne w ich kontekście. Ta sama strona udostępnia również uczniom wiele innych słów, których mogą nie znać, poprawiając pisownię i poszerzając słownictwo. Najważniejsze jest to, aby dbać o postępy poprzez regularną naukę, która z pewnością zaprocentuje w późniejszym etapie nauki szkolnej.

Postaraj się, aby nie ominąć tego etapu!

  Mimo że proces edukacyjny wciąż ewoluuje wraz z postępem technologii, ważne jest, abyśmy nie przegapili tak ważnych etapów procesu uczenia się, jak nauka współpracy ze słownikiem ortograficznym. Nauczenie uczniów, jak przejąć kontrolę nad swoją nauką i zrozumieć, jak skutecznie korzystać ze słownika, zawsze będzie ważne w ich edukacyjnej podróży. Podstawowe umiejętności nabyte podczas czytania owej księgi słów będą nadal pomagać im w prowadzeniu ich przez edukację wyższą i karierę zawodową.  Korzystanie ze słownika to umiejętność na całe życie, którą dzieci rozwijają z biegiem czasu, zaczynając od pierwszego słownika. Wsparcie rozwoju umiejętności językowych dzieci i pomoc w zrozumieniu nowych słówek w różnym wieku to wystarczające przykłady przemawiające za tym, jak ważny jest dla nas słownik ortograficzny.

Rekomendowane artykuły