Dlaczego układanki logiczne są dobre dla dzieci

układanki logiczne

Praca nad zabawnymi zagadkami matematycznymi i łamigłówkami to świetny sposób, aby dzieci rozwijały zmysł liczbowy i poprawiały swoje umiejętności rozwiązywania problemów matematycznych. Te same korzyści odnoszą się również do matematycznych łamigłówek logicznych, które pomagają uczniom nauczyć się myśleć algebraicznie (zazwyczaj na wiele lat przed rozpoczęciem zajęć z algebry!).

Czasami utrzymanie zaangażowania uczniów podczas (długiego) dnia w szkole wydaje się przegraną bitwą. Jak zdobyć ich pełną uwagę, jednocześnie ucząc umiejętności, których potrzebują, by odnieść sukces? Jak przekształcić trudne i przerażające koncepcje w zabawne, rozrywkowe lekcje, które faktycznie pobudzają życie w klasie?

Układanki logiczne dla dzieci są świetną formą nauki opartej na grach, które nie tylko bawią dzieci, ale także inspirują do kreatywnego myślenia w klasie. Osoby w każdym wieku mogą oddać się tym zabawnym – ale wymagającym – ćwiczeniom. Badania pokazują, że konsekwentna gra w puzzle może zaoferować znaczącą przyjemność i wiele korzyści dla rozwoju mózgu. Więc, co sprawia, że puzzle są dobre dla Twoich dzieci?

Moc lewej i prawej półkuli mózgu

Wiadomo, że mózg jest podzielony na lewą i prawą półkulę. Lewa strona jest odpowiedzialna za rozwiązywanie problemów, język, matematykę, naukę i logikę, podczas gdy prawa strona przejmuje umiejętności twórcze, społeczne, intuicyjne i plastyczne. Układanki takie jak puzzle matematyczne lub układanki mogą pomóc Twoim dzieciom wykorzystać obie strony mózgu. Korzystanie z obu stron mózgu jest możliwe z pomocą puzzli, ponieważ materiały te oferują szeroki zakres tematów i zagadnień, w tym kształtów, liter, liczb i kolorów. To może pomóc dzieciom rozwinąć głębsze zrozumienie i wizualną świadomość poszczególnych zagadnień i tematów. Ponadto, układanki logiczne zwiększają umiejętności rozwiązywania problemów Twojego dziecka, ponieważ są one wyzwaniem do myślenia i tworzenia strategii, w jaki sposób mają zamiar rozwiązać dane zagadki.

Poprawiają pamięć i koncentrację 

Układanki logiczne są wspaniałym materiałem do nauki dla dzieci, jeśli chodzi o poprawę ich pamięci. Dzieje się tak dlatego, że dzieci muszą zapamiętać różne kształty kawałków, które nie pasują do danego obszaru, a które będą pasować później do pozostałych, gdy będą je kończyć. Ponadto, może pomóc im rozwijać ich koncentrację poprzez ich motywacji do rozwiązania zagadki.

Myślenie przestrzenne

Układanki logiczne i puzzle matematyczne pomagają dzieciom mieć lepsze umiejętności myślenia przestrzennego. Robiąc układanki, dzieci są zaangażowane w przesuwanie i obracanie kawałków dużo. Ponadto, pomaga im to wyobrazić sobie lub zwizualizować brakujące kształty lub obrazy.

Odpoczynek od urządzeń cyfrowych 

Jednym z powodów, dla których niektóre dzieci nie potrafią się skupić, może być fakt, że rozpraszają je urządzenia cyfrowe. Układanki logiczne to zabawa w alternatywny sposób, aby pozwolić dzieciom zrobić sobie przerwę od gier cyfrowych i technologii, gdzie wszystko, co muszą zrobić, to skupić się na rozwiązywaniu zagadek matematycznych i układanki.

Przeciwskazania

Puzzle mogą być wymagające, ale nie frustrujące dla Twoich dzieci. Układanki logiczne są idealnym rozwiązaniem. Można je ułożyć w ciągu 20 minut, podczas gdy dłuższe układanki 1000+ elementów są idealne w okresie letnim. Puzzle to świetny materiał do nauki, który może być odtwarzany samodzielnie lub z partnerami. Aby uzyskać najlepsze opcje układanki dla swoich dzieci, można zobaczyć, jak pomagają dzieciom, aby ich czas był bardziej wartościowy i produktywny.

Układanki logiczne są dostępne do kupienia pod tym linkiem.

Rekomendowane artykuły