Książka czy audiobook – co warto wybrać?

by admin .

Wraz z pojawieniem się na rynku audiobooków, rozgorzała dyskusja, czy nadal warto czytać książki. Czy jest to już może przeżytek i lepszy rozwiązaniem jest po prostu ich słuchanie.

Lepiej wybrać książkę?

Tradycjonaliści, który uważają, że książka drukowana jest lepszym rozwiązaniem, mają oczywiście nieco racji w tym, że nic nie zastąpi trzymania pięknie wydanej książki w rękach. Nic nie zastąpi jej zapachu, faktury w dotyku czy też możliwości obcowania z nią w tak przecież tradycyjny sposób, znany od lat.
Niestety, żeby tak można było robić, trzeba mieć na to czas. A obecnie, gdy wszyscy wokoło są tak zabiegani, czas jest wręcz bezcenny. I tu na pomoc przychodzą audiobooki.

A może lepiej wybrać audiobooka?

Czy z racji tego, że nie ma się zwyczajnie czasu na czytanie książek, należy z nich całkowicie zrezygnować? Z poznawania losów nowych bohaterów lub kontynuowania śledzenia historii dobrze już znanych? Nic podobnego, ponieważ dzięki audiobookom możliwe jest słuchanie książek w drodze do pracy, czy też na siłowni, na rowerze, a nawet w domu podczas sprzątania. Wszędzie tam, gdzie można założyć słuchawki lub włączyć stereo, możliwe jest słuchanie audiobooków, co jest ich największą zaletą.